Rating Obligacji

Oszczędzanie

 • czwartek, 30 lipca 2015
  • Jak kupić złoto w sztabkach i monetach

   Złoto i srebro to jedyna realna waluta znana od dziesiątek wieków, nie ulega procedurze dewaluacji, ponieważ istnieje niewielka ilość takiego materiału naturalnego i nie można go zwielokrotnić w jakąś niezwykłą metodą. Niezależnie od tego, czy w przyszłych latach posiadanie srebra będzie zgodne z prawem, to tego typu rodzaj pieniądza warto mieć. Pamiętajmy jednak, że nie powinno się zamieniać wszystkich swoich środków w srebro!

   Powinniśmy się zastanowić, czy kupować złoto czy srebro? Wszystko zależy od zasobności Twego portfela, jeśli mówimy o małych poziomach (do 10 000 złotych), to decydujmy się na srebro, większe nabycia metali inwestycyjnych można zdywersyfikować na złoto i srebro.

   Zarówno złoto jak i srebro lokacyjne nie posiada żadnego związku z biżuterią (obrączki to tzw. złom metali szlachetnych mający rzeczywistą wartość dopiero po przetopieniu). Cena rynkowa złotego kruszcu (tzw. cena SPOT) jest wartością niestałą w czasie i obecnie podawana bywa w dolarach.

   Jak kupić złoto

   W ramach samych fachowców od zakupu pojawiają się odmienne zdania, gdy idzie o najpowszechniejszą w świecie monetę bulionową: Krugerrand. Poza rozpoznawalnością największą jej zaletą bywa odporność mechaniczna (na zużycie, jeżeli moneta taka miałaby być środkiem obrotowym handlu), ponieważ jest ona utwardzana dodatkiem miedzi. Jest to bilon z 22 karatowego złota, pozostałe powyżej wymienione typy są z litego złota, czyli 24 karatowego. W tym miejscu należałoby zaznaczyć: cechą wspólną jest to, iż każda ma jedną uncję litego złotego kruszcu, z tego powodu ta z domieszką miedzi jest oczywiście cięższa niż wartość 1 uncji.

   Ważnych jest trochę parametrów, gdy już wyselekcjonowaliśmy konkretny model monety. Fakt renomy oferującego złoto, do tego czy dostawa będzie typu "natychmiastowa" czy "terminowa". Jako krótkoterminową przyjmuje się kilka dni roboczych - po prostu towar powinien znajdować się na magazynie w trakcie kupna.

   Należy mieć na uwadze, że jest szansa występowania fałszywek, z tego powodu nie należy sugerować się jedynie ceną. Jedynie dobra opinia o dostawcy, dobra opinia o samego towaru. Zakłada się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w duże sztabki potrafią oszuści w środek włożyć pręty wolframu o podobnym ciężarze właściwym do złota). Z tego powodu najlepiej nie przekraczać wagi jednej uncji. Zdecydowanie Trudniej podrobić monetę niż sztabkę.

   Jak więc zadbać o swój majątek finansowy? W pierwszym kroku przemyśleć, jaka część powinna być zamrożona na długi czas, pozostałą część powinno się ulokować w różny sposób (lokaty). W kolejnym kroku powinno się podzielić pieniądze przeznaczone na złoto w różnych proporcjach. W ramach podziału 20% warto ulokować w srebrne monety jednouncjowe, w tym przypadku sugerowane są monety typu: American Eagle.

   Więcej tu: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jak kupić złoto w sztabkach i monetach”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   czwartek, 30 lipca 2015 12:20
 • piątek, 26 czerwca 2015
  • Pożyczki społecznościowe od strony pożyczkodawcy - bezpiecznie dzięki Pro-Zysk

   W zasadzie każdy, kto będzie się brał za inwestycje na rynku finansowym z pewnością marzy o tym, by zarabiać dużo bez nadmiernego ryzyka. Sporo ludzi jest zdania, iż takiego produktu nie ma, bo jedno z drugim najzwyczajniej się kłóci. Kiedy ewentualne zyski będą dość spore, to takie samo może być niebezpieczeństwo tego, że straci się swój kapitał, i odwrotnie, stabilność i bezpieczeństwo będą powodować duże pomniejszenie możliwości zarobienia.

   Kiedy będzie się jednak szukać, to powinno się trafić na taką metodę inwestowania, aby te dwie rzeczy pogodzić. Produktem takim może być przykładowo inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Wśród większości inwestorów nie cieszą się one dużym zainteresowaniem, bo jednak w tradycyjnych formach nie mają wielu zalet. Wielu klientów nie jest w stanie spłacać długów, nawet jeśli wkraczają windykatorzy, a każdy z tego typu przypadków w dużym stopniu może zmniejszyć przewidywane oprocentowanie tego typu inwestycji. Jednak są firmy, które chcą współpracować z drobnymi inwestorami, przejmując na siebie ryzyko, jakie się wiąże ze spłacaniem należności, gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, wówczas inwestor nie straci zainwestowanych pieniędzy. Do takich firm można zaliczyć Nobiles2, od pewnego czasu istniejąca na naszym rynku.

   Bezpieczne udzielanie pozyczek gwarantuje zyski

   Z powodu niespotykanej, i co tu dużo mówić niezwykle atrakcyjnej propozycji inwestycja w pożyczki stała się znacznie dostępniejsza dla przeciętnego Kowalskiego. Cały sposób będzie polegał na tym, iż inwestorzy chętni na współpracę mogą wykupić jakąś pożyczkę, zarabiając na procentach, lecz przypadku problemów ze spłacalnością nie są zostawieni bez pomocy, ale będą mieć zapewniony zwrot zainwestowanych pieniędzy. Najdłuższy czas pożyczki będzie wynosił do dwóch lat, jest więc to alternatywny średnioterminowy mechanizm inwestowania. Dawcy kapitału będą tu mieć duże możliwości lokowania swoich pieniędzy, nie są oni w żaden sposób przymuszani do wybierania klientów, a sami o wszystkim decydują. Usługi takie początkowo były prowadzone pod marką Pożyczkoposiadacz, jednak niedawno firma Nobiles2 zdecydowała się na zmianę nazwy systemu inwestycji na Pro-Zysk. Z wiadomości, jakie się dostaje od spółki widać bardzo zdecydowany wzrost zainteresowania tego typu formą współpracy pośród drobnych amatorów inwestowania. Każdy powinien skorzystać z tej formy oszczędzania.

   Źródło: http://galeriafinansowa.pl/wysokie-zyski-w-zasiegu-reki-sprawdzona-latami-forma-oszczedzania/

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   piątek, 26 czerwca 2015 00:53
 • wtorek, 13 stycznia 2015
  • Surowce naturalne - zalety inwestycji w srebro

   Jak panować zgromadzonym funduszem, tak żeby na tym nie zgubić? Na początek, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym środku lokowania, a więc w inny sposób powiadając dywersyfikacja portfela. W co opłaca się wkładać? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

   Inwestycja w złoto polega w większości wypadków na zakupie którejś ilości tego metalu. Kupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, istotnie w motywach inwestycyjnych, monety takie w większości przypadków nie mają nominału, są godne tyle jak dużo kruszec z którego są utworzone. Wartość złota w dłuższym okresie terminu bez ustanku rośnie, wobec tego lokując złoto mamy faktycznie gwarancję, iż nie zarzucimy. O złocie inwestycyjnym przeczytasz tu.

   Zalety inwestowania w srebro

   Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy tak jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a na ogół srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest w większości przypadków waga między innymi 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie ma jak odrestaurować też będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego tak jak w złoto należałoby w nie lokować. Inwestycja w surowce normalne, a nie dewizy ma dodatkowo inny plus.

   Jeżeli przybędzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że dewiza stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dzięki temu pożądane byłoby inwestować w złoto inwestycyjne choćby zaledwie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bo nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Lokaty bankowe - stałe oprocentowanie źródłem oszczędzania

   W obecnych dniach zewsząd nacierają nas reklamy banków i innych spółek, proponujących różnorakie tryby pomnażania naszych pieniędzy. Nęcą nas znane postaci, używane w reklamach kolory, wciągające intonacje czy zgrabne creda. Jednakże brać pod uwagę powinno się, że baczność są sprawą, nad którą warto zastanowić się dłuższą chwileczkę, dlatego iż niefachowo przedsięwzięta decyzja może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni".

   Bezpieczne lokaty w banku

   Nie ulega najmniejszej wątpliwości przy wyborze stosownego banku i trybu zachowywania (np. oszczędzanie na lokatach) warto poszukać mniej bądź bardziej zawodowej pomocy. Na rynku działa dużo spółek zajmujących się doradztwem płatniczym. Ich pracownicy profesjonalnie zestawią wszystkie dostępne oferty i zgodnie z możliwościami jak i preferencjami petenta, przedstawią wszelkie za i przeciw rzeczowych wyborów. O ile jednakże nie chcemy wydawać pieniędzy na doradców, pomocny będzie ranking lokat.

   Wiele takowych znaleźć można w Necie. Zważają one mnogie kryteria wyceny lokat. Pomiędzy pojedynczymi szykami występuję różności, jednakże bezspornie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich. Opcjonalnie ich reputacje mogą się różnić o jedną albo dwie, zależnie od kryterium panującego w danym rankingu. Rankingi uwzględniają wielorakie typy lokat, czyli lokaty o stałym oprocentowaniu, jakkolwiek też lokaty o zmiennym oprocentowaniu.

   Sporo serwisów, które zamieszczają rankingi lokat, na swoich stronach umieszcza też kalkulatory, dzięki którym możemy porachować zysk z lokat, w porównaniu do gatunku wyłowionej lokaty i jej długości.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Jak zacząć oszczędzać?

   Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach stosowaliśmy bardzo często. Bowiem także na końcu zdaliśmy sobie ideę z tego, iż wskazane jest mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Z pewnością znaczna część z nas posiada choć jedno konto bankowe jak i konto ekonomiczne. Jak wynika z całego szeregu sondaży, to istotnie konta oszczędnościowe są miejscami na których inwestujemy potencjalne nadwyżki monetarne - zazwyczaj wprawdzie nie ma tego za bardzo wiele.

   Nie ma również co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeśli chcemy odwlec pieniądze na moment a odtąd bez jakichkolwiek wytrwałości sięgnąć po nie w sytuacji potrzeby. Konta oszczędne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą więc nadawały się wtenczas, kiedy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc.

   Konto bankowe podstawą oszczędzania

   O ile chcesz zapoczątkować regularne zachowywanie, należałoby zamieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele - chodzi tylko o to, byś przez dwa lub trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się nadto, że pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas nieprzystępne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować. Co więcej oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie zapoczątkować, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od klasycznego zera względnie od nadzwyczaj małej kwoty. Wytrwaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, choćby na rachunek oszczędnościowy niewielką sumę.

   Nie odczujesz tego szczegółu w powszednim działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaskoczony spostrzegając, że bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odłożyć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Oszczędzanie za pomocą pożyczek społecznościowych

   Praca to sposób na dorobienie się pieniędzy służących do utrzymania się. Ale nikt nie może wydawać wszystkich wypracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od bez ustanku komunikują, że podwaliną rewelacyjnej kondycji płatniczej osoby materialnej jest, ponadto profesji zarobkowej, zarówno oszczędzania i przezorne gospodarowanie odroczonymi środkami.

   Takim gospodarowaniem na sto procent nie jest trzymanie pieniędzy w typowej skarpecie. Środki wniesione w ten sposób de facto tracą na wartości z powodu procesów inflacyjnych (wzrostu zapłat zmniejszającego siłę nabywczą posiadanych środków). W takim razie też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z racjonalnym inwestowaniem posiadanych pieniędzy.

   Najprostszym trybem od przez cały czas było założenie pieniędzy na lokatę. Ten materiał monetarny polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na ustalony czas, za co w miejsce otrzymujemy procenty, w wysokości niewielu procent w miar roku. Nie są to wiec nazbyt wysokie zyski, chociaż jest to bodajże najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją jednak dodatkowo inne formy inwestowania oszczędności. Jedną z nich są pożyczki społecznościowe.

   Bezpieczne udzielanie pożyczek gwarantuje zyski

   Czym jest? - zapyta niejeden potencjalny inwestor. Zilustrujmy z tej przyczyny zasadę działania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany przez Nobiles2, bazuje istotnie na pożyczkach społecznościowych. W konspekcie powiadając Nobiles2 pośredniczy pomiędzy postacią wkładającą własne środki (która w takim razie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc zarówno gwarantem spłaty pożyczki.

   Zamierzając na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie profity, ale zarówno, nie w podobny sposób jak w wypadku innych opłacalnych inwestycji, wiąże tu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym gwarantem całego przedsięwzięcia, dopuszcza bezpieczne udzielanie pożyczek, wyrzucając w ten sposób ryzyko utracenia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło całkowicie nowy aspekt. Nie musi naprawdę polegać na odbieraniu delikatnych sum z lokat, lecz może konstytuować chociażby dodatkowe zarzewie pożytku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Obligacje Korporacyjne - przegląd rynku Catalyst

   Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Skutkiem tego, potencjalny klient powinien nawiązać znajomość z ewentualnym zagrożeniem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jakieś z narzędzi, które pomaga nam sprecyzować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

   Jest to skompilowanie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich szacowanym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja monetarna emitenta a także ewentualne możliwości postępu danej spółki. Dlatego też, wyraźnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego.

   Zarabiaj na obligacjach korporacyjnych

   Jakimś z serwisów, który oferuje tego rodzaju zestawienia jest znany rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć dodatkowo instrukcję niezakłóconego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najmodniejszych emitentów. Istotnie, wszystkie ratingi są uaktualniane na poczekaniu. Jest to jedno z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz ogromniejszą renomą. Przy wycenie konkretnej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność.

   W wypadku obligacji korporacyjnych, obszerną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Z drugiej strony, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki w jakim celu możemy gruntownie przeczytać całą propozycję danych obligacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Obligacje - czy warto na nich zarabiać?

   Obligacje Korporacyjne to pomocniczy gatunek papierów kosztownych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności oszczędnościowej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od kontrahentów, za ich pierwotną opłatę razem z pomocnymi odsetkami. Do momentu okupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest trasatem jej klientów.

   Dlaczego warto inwestować w obligacje

   Oczywiście procenty to jedynie jeden z typów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą frekwencję na rynku oraz trwałą sytuację płatniczą, banki są miarodajnymi emitentami. Przez to, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, decyduje się na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Zostaje tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

   Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy współudziale agenta emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem nabycia obligacji jest przeznaczenie układu Catalyst. Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji tudzież obrotu wszelakimi dłużnymi zasobami pieniężnymi. Przez własne funkcjonowanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

   Wybór konkretnego rynku zależy od klienci, nie zapomnijmy wprawdzie, iż układy takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rozliczaniu. Z tej przyczyny, na ogół kupna obligacji, polecamy spełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:05