Rating Obligacji

Wpisy

 • wtorek, 13 stycznia 2015
  • Obligacje Korporacyjne - przegląd rynku Catalyst

   Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Skutkiem tego, potencjalny klient powinien nawiązać znajomość z ewentualnym zagrożeniem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe posiadają jakieś z narzędzi, które pomaga nam sprecyzować ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

   Jest to skompilowanie różnych propozycji obligacyjnych wespół z ich szacowanym ryzykiem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja monetarna emitenta a także ewentualne możliwości postępu danej spółki. Dlatego też, wyraźnie zalecamy poznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego.

   Zarabiaj na obligacjach korporacyjnych

   Jakimś z serwisów, który oferuje tego rodzaju zestawienia jest znany rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć dodatkowo instrukcję niezakłóconego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najmodniejszych emitentów. Istotnie, wszystkie ratingi są uaktualniane na poczekaniu. Jest to jedno z całego szeregu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napełnia się coraz ogromniejszą renomą. Przy wycenie konkretnej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność.

   W wypadku obligacji korporacyjnych, obszerną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Z drugiej strony, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki w jakim celu możemy gruntownie przeczytać całą propozycję danych obligacji.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:06
  • Obligacje - czy warto na nich zarabiać?

   Obligacje Korporacyjne to pomocniczy gatunek papierów kosztownych, które są emitowane poprzez korporacje jak i wszelkie podmioty aktywności oszczędnościowej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich okupienia od kontrahentów, za ich pierwotną opłatę razem z pomocnymi odsetkami. Do momentu okupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest trasatem jej klientów.

   Dlaczego warto inwestować w obligacje

   Oczywiście procenty to jedynie jeden z typów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą ofertą są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą frekwencję na rynku oraz trwałą sytuację płatniczą, banki są miarodajnymi emitentami. Przez to, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, decyduje się na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Zostaje tylko pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

   Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację bezpośrednio od emitenta, przy współudziale agenta emisji (np.. domku maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Innym sposobem nabycia obligacji jest przeznaczenie układu Catalyst. Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji tudzież obrotu wszelakimi dłużnymi zasobami pieniężnymi. Przez własne funkcjonowanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

   Wybór konkretnego rynku zależy od klienci, nie zapomnijmy wprawdzie, iż układy takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy rozliczaniu. Z tej przyczyny, na ogół kupna obligacji, polecamy spełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   elokata243
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 stycznia 2015 18:05