Rating Obligacji

Wpis

czwartek, 30 lipca 2015

Jak kupić złoto w sztabkach i monetach

Złoto i srebro to jedyna realna waluta znana od dziesiątek wieków, nie ulega procedurze dewaluacji, ponieważ istnieje niewielka ilość takiego materiału naturalnego i nie można go zwielokrotnić w jakąś niezwykłą metodą. Niezależnie od tego, czy w przyszłych latach posiadanie srebra będzie zgodne z prawem, to tego typu rodzaj pieniądza warto mieć. Pamiętajmy jednak, że nie powinno się zamieniać wszystkich swoich środków w srebro!

Powinniśmy się zastanowić, czy kupować złoto czy srebro? Wszystko zależy od zasobności Twego portfela, jeśli mówimy o małych poziomach (do 10 000 złotych), to decydujmy się na srebro, większe nabycia metali inwestycyjnych można zdywersyfikować na złoto i srebro.

Zarówno złoto jak i srebro lokacyjne nie posiada żadnego związku z biżuterią (obrączki to tzw. złom metali szlachetnych mający rzeczywistą wartość dopiero po przetopieniu). Cena rynkowa złotego kruszcu (tzw. cena SPOT) jest wartością niestałą w czasie i obecnie podawana bywa w dolarach.

Jak kupić złoto

W ramach samych fachowców od zakupu pojawiają się odmienne zdania, gdy idzie o najpowszechniejszą w świecie monetę bulionową: Krugerrand. Poza rozpoznawalnością największą jej zaletą bywa odporność mechaniczna (na zużycie, jeżeli moneta taka miałaby być środkiem obrotowym handlu), ponieważ jest ona utwardzana dodatkiem miedzi. Jest to bilon z 22 karatowego złota, pozostałe powyżej wymienione typy są z litego złota, czyli 24 karatowego. W tym miejscu należałoby zaznaczyć: cechą wspólną jest to, iż każda ma jedną uncję litego złotego kruszcu, z tego powodu ta z domieszką miedzi jest oczywiście cięższa niż wartość 1 uncji.

Ważnych jest trochę parametrów, gdy już wyselekcjonowaliśmy konkretny model monety. Fakt renomy oferującego złoto, do tego czy dostawa będzie typu "natychmiastowa" czy "terminowa". Jako krótkoterminową przyjmuje się kilka dni roboczych - po prostu towar powinien znajdować się na magazynie w trakcie kupna.

Należy mieć na uwadze, że jest szansa występowania fałszywek, z tego powodu nie należy sugerować się jedynie ceną. Jedynie dobra opinia o dostawcy, dobra opinia o samego towaru. Zakłada się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w duże sztabki potrafią oszuści w środek włożyć pręty wolframu o podobnym ciężarze właściwym do złota). Z tego powodu najlepiej nie przekraczać wagi jednej uncji. Zdecydowanie Trudniej podrobić monetę niż sztabkę.

Jak więc zadbać o swój majątek finansowy? W pierwszym kroku przemyśleć, jaka część powinna być zamrożona na długi czas, pozostałą część powinno się ulokować w różny sposób (lokaty). W kolejnym kroku powinno się podzielić pieniądze przeznaczone na złoto w różnych proporcjach. W ramach podziału 20% warto ulokować w srebrne monety jednouncjowe, w tym przypadku sugerowane są monety typu: American Eagle.

Więcej tu: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
czwartek, 30 lipca 2015 12:20

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • getbucks.com napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/22 02:16:20:

    Z tego co się orientuję, niektóre mennice umożliwiają inwestowanie w złoto online. Zresztą, niedawno natrafiłem na serwis GoldSaver, który umożliwia zakup dowolnej ilości złota i jego odsprzedaż. Myślę, że warto się nim zainteresować.

Dodaj komentarz