Rating Obligacji

Wpis

wtorek, 13 stycznia 2015

Surowce naturalne - zalety inwestycji w srebro

Jak panować zgromadzonym funduszem, tak żeby na tym nie zgubić? Na początek, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym środku lokowania, a więc w inny sposób powiadając dywersyfikacja portfela. W co opłaca się wkładać? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto polega w większości wypadków na zakupie którejś ilości tego metalu. Kupić możemy złote sztabki bądź złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, istotnie w motywach inwestycyjnych, monety takie w większości przypadków nie mają nominału, są godne tyle jak dużo kruszec z którego są utworzone. Wartość złota w dłuższym okresie terminu bez ustanku rośnie, wobec tego lokując złoto mamy faktycznie gwarancję, iż nie zarzucimy. O złocie inwestycyjnym przeczytasz tu.

Zalety inwestowania w srebro

Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy tak jak w złoto, a więc pozyskując sztabki srebra, a na ogół srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest w większości przypadków waga między innymi 1 uncja. Srebro jako materiał, który można wyczerpać i nie ma jak odrestaurować też będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego tak jak w złoto należałoby w nie lokować. Inwestycja w surowce normalne, a nie dewizy ma dodatkowo inny plus.

Jeżeli przybędzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, że dewiza stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dzięki temu pożądane byłoby inwestować w złoto inwestycyjne choćby zaledwie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bo nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
wtorek, 13 stycznia 2015 18:06

Polecane wpisy