Rating Obligacji

Wpis

wtorek, 13 stycznia 2015

Oszczędzanie za pomocą pożyczek społecznościowych

Praca to sposób na dorobienie się pieniędzy służących do utrzymania się. Ale nikt nie może wydawać wszystkich wypracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelcy teoretycy ekonomii od bez ustanku komunikują, że podwaliną rewelacyjnej kondycji płatniczej osoby materialnej jest, ponadto profesji zarobkowej, zarówno oszczędzania i przezorne gospodarowanie odroczonymi środkami.

Takim gospodarowaniem na sto procent nie jest trzymanie pieniędzy w typowej skarpecie. Środki wniesione w ten sposób de facto tracą na wartości z powodu procesów inflacyjnych (wzrostu zapłat zmniejszającego siłę nabywczą posiadanych środków). W takim razie też oszczędzanie powinno pojawiać się równocześnie z racjonalnym inwestowaniem posiadanych pieniędzy.

Najprostszym trybem od przez cały czas było założenie pieniędzy na lokatę. Ten materiał monetarny polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na ustalony czas, za co w miejsce otrzymujemy procenty, w wysokości niewielu procent w miar roku. Nie są to wiec nazbyt wysokie zyski, chociaż jest to bodajże najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją jednak dodatkowo inne formy inwestowania oszczędności. Jedną z nich są pożyczki społecznościowe.

Bezpieczne udzielanie pożyczek gwarantuje zyski

Czym jest? - zapyta niejeden potencjalny inwestor. Zilustrujmy z tej przyczyny zasadę działania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany przez Nobiles2, bazuje istotnie na pożyczkach społecznościowych. W konspekcie powiadając Nobiles2 pośredniczy pomiędzy postacią wkładającą własne środki (która w takim razie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc zarówno gwarantem spłaty pożyczki.

Zamierzając na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie profity, ale zarówno, nie w podobny sposób jak w wypadku innych opłacalnych inwestycji, wiąże tu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc charakterystycznym gwarantem całego przedsięwzięcia, dopuszcza bezpieczne udzielanie pożyczek, wyrzucając w ten sposób ryzyko utracenia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło całkowicie nowy aspekt. Nie musi naprawdę polegać na odbieraniu delikatnych sum z lokat, lecz może konstytuować chociażby dodatkowe zarzewie pożytku.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
wtorek, 13 stycznia 2015 18:06

Polecane wpisy