Rating Obligacji

Wpis

wtorek, 13 stycznia 2015

Jaki pasywnie chłodzony komputer jest najlepszy?

Niemniej jednak, iż bardzo często postanawiamy na zakup pecetów przenośnych, to w naszych lokalach non stop wziętością cieszą się pecety stacjonarne, dające znacznie obszerniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, dostarczają większą opcję przeróbek komponentów, jakkolwiek też mogą być raczej bezgłośne!

Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to kojarzy? Na pewno na starcie wypada dorzucić, że są dwie techniki chłodzenia modułów - pierwszą są aktywne wentylatory, które są kluczowym źródłem hałasu, drugą zaś są wszelakiego rodzaju radiatory. To w rzeczy samej komputer chłodzony pasywnie może stać się najcichszą jednostką, dlatego, iż poszczególny hałas będzie wydobywał się z samych elementów, takich jak napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być jednak użycie dysku SSD). O pasywnych komputerach więcej na stronie http://grzegorzdeuter.pl/jak-zbudowac-pasywny-komputer-obliczeniowy-czesc-1/

Najlepszy komputer PC do pracy

Pożądane byłoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów pożąda trafnie przewiewnej obudowy, która umożliwi odpowiednie odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Odnosić wrażenie może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" elementy, które poprzez niewielką siła obliczeniową nie wywołują dużych ilości ciepła do środowiska.

Nic w wyższym stopniu mylnego! Dziś komponenty komputerowe są tworzone w taki sposób, ażeby były jak najbardziej skuteczne i zużywały jak najmniej żywości - stąd istotna jest tylko wielkość radiatora (i jego sama budowa) - fabrykanci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami dają nam bardzo nieraz wybór przy zakupie - czy chcemy zdobyć podzespół chłodzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi jednak na przeciwności, żeby na pewno w termin użytkowania danej jednostki odmienić sposób jej chłodzenia!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
wtorek, 13 stycznia 2015 18:06

Polecane wpisy