Rating Obligacji

Wpis

wtorek, 13 stycznia 2015

Jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach stosowaliśmy bardzo często. Bowiem także na końcu zdaliśmy sobie ideę z tego, iż wskazane jest mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Z pewnością znaczna część z nas posiada choć jedno konto bankowe jak i konto ekonomiczne. Jak wynika z całego szeregu sondaży, to istotnie konta oszczędnościowe są miejscami na których inwestujemy potencjalne nadwyżki monetarne - zazwyczaj wprawdzie nie ma tego za bardzo wiele.

Nie ma również co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeśli chcemy odwlec pieniądze na moment a odtąd bez jakichkolwiek wytrwałości sięgnąć po nie w sytuacji potrzeby. Konta oszczędne są z reguły nisko oprocentowane, nie będą więc nadawały się wtenczas, kiedy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc.

Konto bankowe podstawą oszczędzania

O ile chcesz zapoczątkować regularne zachowywanie, należałoby zamieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele - chodzi tylko o to, byś przez dwa lub trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się nadto, że pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas nieprzystępne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować. Co więcej oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie zapoczątkować, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od klasycznego zera względnie od nadzwyczaj małej kwoty. Wytrwaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, choćby na rachunek oszczędnościowy niewielką sumę.

Nie odczujesz tego szczegółu w powszednim działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaskoczony spostrzegając, że bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odłożyć.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
wtorek, 13 stycznia 2015 18:06

Polecane wpisy