Rating Obligacji

Wpis

wtorek, 13 stycznia 2015

Joe Vitale podpowiada, jak osiagnąć sukces życiowy

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest sensem, do którego dąży przez pełne życie. Natomiast w zasadzie co to takiego triumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić czy też nie? Jakich kryteriów wypada zastosować, ażeby precyzyjnie nazwać istnienie i wielkość sukcesu?

Pytanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się banalne i postawione przede wszystkim retorycznie. Jakkolwiek zaledwie z pozoru. Po chwileczek namysłu faktycznie każdy zajdzie do wniosku, iż nie jest banalnie określić moment, w którym można z pełną kategorycznością ogłosić, iż życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Joe Vitale o rozwoju osobistym

Dla wielu ludzi prostym, i zwłaszcza jedynym, sposobem na objaśnienie osiągnięcia sukcesu życiowego przez daną osobę jest spojrzenie na jej status majątkowy. Jeżeli cechuje się on właściwą ilością zer na koncie akceptują oni, że osoba taka spełniła samodzielność i sukces finansowy, a więc i witalny. Zdaje się tymczasem, że jest to nazbyt niedbałe podejście do tej kwestii. Albowiem co w takim przypadku zakomunikować o osobie, która stała się majętna dzięki wygranej w totolotku? Z pełną pewnością zapełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie.

Czy jednak pójście do kolektury i skreślenie kilku cyfr, dzięki dlaczego wygrywa się wspaniałość, daje podstawy do stwierdzenia o tym, że wygrywający osiągnął sukces życiowy? Niemal nie - wszak nie było to wynikiem jego profesji czy też nadzwyczajnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota. Joe Vitale autor książek motywacyjnych upewnia, że jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w mocy zrobić i spełnić w zasadzie wszyściuśko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom potrzebna jest do tego również żelazna konsekwencja i upór, jednakże własne nastawienie i ujęcie o możliwości dosięgania wszelakich przewidzianych motywów to istota. Notorycznie w tym kontekście cytuje się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne stanowisko przesądza to jak ma wygląd rzeczywistość. W związku z tym też można wyciągnąć prosty wniosek, iż sukces żywotny to tak naprawdę umiejętność osiągania wszech zadecydowanych motywów.

Jeśli uspokoimy taką wprawę, wszystkie inne sztuczne życiowe triumfy, takie jak choćby majętność, osiągniemy przy sposobności.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
elokata243
Czas publikacji:
wtorek, 13 stycznia 2015 18:06

Polecane wpisy